sypialnia na anstresoli

Sypialnia na antresoli – jak ją urządzić?

Antresole to element architektoniczny, który pozwala na umieszczenie podłogi nad pierwszym piętrem. Często wykorzystywane są w budynkach mieszkalnych. Antresole można znaleźć w różnych miejscach, takich jak: domy, biura, hotele czy stadiony. Często służą do przechowywania lub jako dodatkowa sypialnia.

Rodzaje antresol

Jak sama nazwa wskazuje, antresola to częściowo dołączony poziom, w tym powierzchnia podłogi i wysokość sufitu są mniejsze niż na głównym poziomie powyżej. Antresole można znaleźć w starszych budynkach, zwykle w piwnicy, na drugim piętrze lub na poddaszu Antresole to popularna opcja aranżacji przestrzeni w domu. Można je wykorzystać do stworzenia dodatkowego poziomu przestrzeni życiowej. Istnieją dwa rodzaje antresol – otwarte i zamknięte.

Pierwszy typ to otwarta antresola, która nie jest w żaden sposób zamknięta i nie zapewnia izolacji. Ten rodzaj konstrukcji jest preferowany na terenach zewnętrznych lub tam, gdzie jest dużo światła. Drugi typ to zamknięta antresola, która zapewnia izolację i może służyć jako dodatkowa przestrzeń mieszkalna w domu lub biurze.

Sypialnia na antresoli – aranżacja

Sypialnie na antresoli są zazwyczaj aranżowane z łóżkiem, biurkiem i krzesłem. Łóżko jest zwykle umieszczane na środku pokoju, a biurko i krzesło po obu jego stronach. Układ mebli do sypialni na antresoli:

– Meble do sypialni ułożone są w kształcie litery L

– Po jednej stronie łóżka znajduje się biurko, a po drugiej krzesło

– Łóżko znajduje się na środku pokoju

Sypialnia na antresoli – modne i funkcjonalne rozwiązanie

Sypialnia na antresoli to rodzaj sypialni, który można zainstalować na piętrze nad głównym poziomem. Jest zwykle używany dla dzieci lub gości. Meble do sypialni na antresoli, takie jak łóżka piętrowe i łóżka wysuwane, są często używane w tego typu sypialniach.

Sypialnie na antresoli stają się popularne w nowoczesnych domach ze względu na ich możliwości oszczędzania miejsca, zwłaszcza jeśli chodzi o pokoje dziecięce. Sypialnie na antresoli pozwalają rodzicom wykorzystać główny poziom do innych celów, a jednocześnie mają dużo miejsca na sypialnie ich dzieci, pokój zabaw lub cokolwiek innego.