Stoły okrągłe – jak wybrać odpowiedni?

Okrągły stół to ponadczasowe rozwiązanie pozwalające na zaoszczędzenie sporej ilości przestrzeni. Sprawdzi się w różnych stylach aranżacyjnych oraz zarówno w niewielkich, jak i większych salonach. Podpowiadamy, czym się kierować przy ich wyborze.

Okrągły stół – dlaczego warto?

Stoły okrągłe z tego sklepu to funkcjonalne meble, które sprawdzą się w salonie, jadalni lub kuchni. Ich posiadanie niesie ze sobą szereg często niezauważalnych korzyści. Pierwszą z nich jest ułatwianie interakcji między rozmówcami przy stole. Jego konstrukcja sprawia, że wszystkie osoby są zwróceni twarzami do siebie, co znacznie usprawnia komunikacje. Ponadto w przypadku posiadania dzieci okrągły stół pozwala uniknąć „walki” o ulubione miejsce, jak to bywa w przypadku ich prostokątnych odpowiedników. Kolejna kwestia to oszczędność przestrzeni, co jest szczególne i istotne w przypadku mieszkań w bloku. Okrągłe stoły umożliwiają przyjęcie sporej ilości gości bez zajmowania większości dostępnego we wnętrzu miejsca. Ponadto opisywane rozwiązani jest bezpieczne dla młodszych mieszkańców, pozwala na uniknięcie uderzeń głową o ostre kanty, co stanowi normę w przypadku ich tradycyjnych odpowiedników.

Jak wybrać okrągły stół?

Przy wyborze okrągłego stołu warto przeanalizować kilka istotnych aspektów. Pierwszym z nich jest rozmiar mebla, który musi być dopasowany do dostępnego metrażu. Zbyt duży stół w małym pomieszczeniu sprawi, że to stanie się nieergonomiczne. W przypadku większych wnętrz rozmiar stołu nie jest tak istotny, wiele aranżacji w dużych metrażach zawiera niewielkie modele, które stanowią estetyczne dopełnienie całości. Pozostałe istotne aspekty, które warto przemyśleć to:

  • materiał – stoły okrągłe ze szkła i metalu odnajdą się w nowoczesnych aranżacjach. Klasyczne style wymagają zastosowania modeli wykonanych z drewna.
  • kolor – powienien być dopasowany do barw zastosowanych w pomieszczeniu, lub stanowić estetyczne kontrast dla ich części.
  • konstrukcja – w przypadku mniejszych wnętrz warto postawić na modele z funkcją rozkładania, która przydaj się w trakcie okazji wymagających przyjęcia większej ilości gości.