sypialnia w stylu angielskim

Kompletny przewodnik po urządzaniu sypialni w stylu angielskim

Sypialnia w stylu angielskim to rodzaj sypialni z naciskiem na wygodę i styl. Ma elegancki wygląd, zwykle w neutralnych kolorach i z dużą ilością naturalnego światła. W większości sypialni w stylu angielskim znajduje się łóżko z baldachimem, a czasem łóżko typu king-size. Zazwyczaj zawierają meble dębowe lub mahoniowe oraz zasłony z ciemnej tkaniny, takiej jak aksamit, adamaszek lub brokat. Duża szafa z komodami często znajduje się w odległym końcu pokoju i zawiera przedmioty w jasnych kolorach, takich jak biel i kość słoniowa. Z tego artykułu dowiesz się, jak urządzić sypialnię w stylu angielskim.

Czym jest sypialnia w stylu angielskim i czym różni się od tradycyjnej sypialni?

Sypialnia w stylu angielskim jest zazwyczaj nieco bardziej nowoczesna niż sypialnia tradycyjna. W pokoju jest mniej mebli i mniej bałaganu.

Sypialnia w stylu angielskim ma zazwyczaj następujące cechy:

– Łóżko znajduje się w rogu, a nie na środku pokoju

– Biurko lub stolik z boku łóżka, aby ułatwić korzystanie z laptopa

– Okno, które otwiera się, aby wpuścić świeże powietrze

Jak urządzić sypialnię w stylu angielskim?

W tej sekcji omówimy niektóre z najlepszych pomysłów na aranżację sypialni w stylu angielskim. Główną ideą jest upewnienie się, że Twoja sypialnia jest dobrze zorganizowana. Oznacza to, że musisz mieć łóżko w jednym rogu, szafę w drugim i meble na środku pokoju.

Meble, które wybierzesz do swojej sypialni, powinny być bardzo funkcjonalne. Niezbędne jest oczywiście ładne łóżko typu king-size, ale potrzebujesz też komody i komody do przechowywania wszystkich ubrań. Na przykład, jeśli masz duże okno narożne, które zajmuje jedną ścianę , możesz rozważyć leżankę. które można schować, gdy nie są używane. Jak w każdym pokoju, kluczem jest upewnienie się, że masz wystarczająco dużo miejsca do przechowywania. Nie chcesz mieć zbyt wielu mebli, ale dobrym pomysłem jest posiadanie podnóżka lub dwóch i półek na półki na książki.